طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی و باشگاهی

طراحی سایت باشگاه ورزشی را شاید بتوان از جمله طراحی سایت های بسیار خاص و ویژه طبقه بندی کرد. باشگاه های ورزشی در دنیای امروزی، جایگاه بالایی در میان مردم سراسر جهان پیدا کرده اند. اهمیت سلامت و تندرستی بدن، سلامتی جسم و روح، شادابی و رها شدن از عوارض شیوه نادرست زندگی بخصوص تغذیه نامناسب، مهم ترین دلایلی هستند که افراد را به سمت باشگاه های ورزشی سوق می دهند. در این بازار شلوغ و البته پرطرفدار، آن دسته از باشگاه هایی که شهرت و محبوبیت بیشتری دارند، مراجعه کنندگان بیشتر و در نهایت، سود بیشتری نیز به دست می آورند.

با توجه به مواردی که در فوق، ذکر شدند، طراحی سایت می تواند یک عامل بسیار مؤثر و به ویژه پیشراننده به سمت موفقیت این مکان ها محسوب شود. فرض کنید شما مالک یکی از این باشگاه های ورزشی و بدنسازی هستید؛ آیا تمایل ندارید تعداد مراجعه کنندگان باشگاه شما افزایش پیدا کنند؟ آیا به این موضوع فکر نمی کنید که با توسعه خدمات خود در فضای اینترنت، بهتر می توانید مخاطبان خود را جذب کنید؟ آیا به یک حضور متفاوت در این حوزه نمی اندیشید؟ قطعاً این پرسش ها مواردی هستند که شما را به فکر طراحی سایت باشگاه ورزشی خواهند انداخت.

طراحی سایت باشگاه ورزشی، فرصتی استثنایی را در اختیار مالکان و مدیران باشگاه قرار می دهند تا به سبک و روشی متفاوت از بازاریابی سنتی در این حوزه فعالیت کنند. در دنیای امروزی، دیگر کسی زمان زیادی را صرف نمی کند تا به صورت حضوری به باشگاه های ورزشی و بدنسازی مراجعه کرده و از قیمت ها و هزینه های آن اطلاع یابد. با پیشرفت فناوری اطلاعات، دنیای اینترنت و حضور وب سایت های خدماتی متنوع، طراحی سایت باشگاه ورزشی می تواند این امکان را فراهم سازد تا مخاطبان به راحتی به سایت باشگاه دسترسی داشته باشند و نیاز خود رفع کنند.

طراحی سایت باشگاه ورزشی تمام حوزه های مربوط به دنیای ورزش نظیر باشگاه بدنسازی، تغذیه سالم، رژیم غذایی، باشگاه تناسب اندام، باشگاه های خصوصی رشته های ورزشی، باشگاه های خدمات شنا و استخر و … را شامل می شود. اگر هنوز هم در طراحی سایت برای باشگاه دچار تردید هستید می توانید هم اکنون با تیم کانون آگهی و تبلیغاتی هنرپرداز تماس گرفته و از خدمات مشاوره طراحی سایت اختصاصی این مجموعه اطلاع یابید.


۹ نکته مهم و کاربردی برای موفقیت در طراحی سایت باشگاه ورزشی

۱- قالب های واکنشگرا را انتخاب کنید
اگر برای طراحی سایت باشگاه ورزشی از قالب های ریسپانسیو یا واکنشگرا استفاده کنید، امکان بازدید مخاطبان بیشتری از وب سایت شما وجود دارد چرا که امروزه اکثر مردم با تلفن همراه یا تبلت از اینترنت استفاده می کنند؛ لذا داشتن وب سایتی که بتواند با این دستگاه ها هماهنگ باشد لازم و ضروری است و می تواند موفقیت سایت را تضمین کند. قالب های واکنشگرا به قالب هایی گفته می شود که ابعاد و صفحات وب سایت می توانند در دستگاه های مختلف، به صورت خودکار تنظیم شوند. قالب های ریسپانسیو معمولاً از نظر رتبه سئوی سایت نیز اهمیت زیادی دارند. کانون آگهی و تبلیغاتی هنرپرداز بهترین و زیباترین قالب های واکنشگرا را به شما پیشنهاد می دهد.

۲- طراحی مدرن، ساده و بسیار شیک
قطعاً می دانید وب سایت های شلوغ و پر از مطلب فقط شامل وب سایت های خبری و مجله خبری هستند؛ به این ترتیب برای طراحی سایت باشگاه ورزشی به این نکته دقت داشته باشید که این مدل وب سایت ها قرار نیست با مطالب زیاد، متنوع و گاهی خسته کننده پر شوند؛ درست بر عکس، وب سایت های باشگاه ورزشی به صورت کاملاً تخصصی فعالیت می کنند و صرفاً یک حوزه از ورزش را تحت پوشش قرار می دهند.

با توجه به موضوعات فوق، هرچه طراحی سایت باشگاه ورزشی، ساده تر و به شیوه ای زیبا و شیک اجرا شود، تأثیرپذیری بیشتری بر مخاطبان خواهد داشت. اگر نمای ظاهری سایت، ساده و آرامش بخش باشد، میزان بازدید آن بیشتر شده و رتبه وب سایت نیز در موتورهای جستجوگر افزایش پیدا می کند.

فرض کنید شما یکی از مخاطبان سایت باشگاه ورزشی هستید؛ هنگامی که به سایت باشگاه وارد می شود با یک صفحه به رنگ آبی روشن، سفید یا نقره ای با کیفیت گرافیکی بالا مواجه می شوید که به دور از ازدحام طرح ها طراحی شده است و تصاویر مرتبط با فعالیت های ورزشی نیز توجه شما را جلب می کند؛ قطعاً این چنین سایتی می تواند بازدید کنندگان بیشتری داشته باشد.

۳- محتواهای با ارزش را در وب سایت منتشر کنید
توجه به نوع و بار معنایی محتواهایی که در سایت های ورزشی منتشر می شوند، یکی از نکات طراحی سایت باشگاه ورزشی است. اگر به عنوان مدیر این وب سایت ها تمایل دارید بازدید کنندگان شما مجدداً به وب سایت باشگاهی شما بازگردند، باید محتواهایی را در سایت منتشر کنید که از نظر کامل، جامع و البته مفید باشند. یک دست از انواع محتواهایی که برای وب سایت های باشگاه ورزشی مناسب هستند، مقالات و مطالب آموزشی هستند که به منظور افزایش سطح آگاهی مردم منتشر می شوند.

دسته دیگر محتواهای سایت باشگاه ورزشی شامل برنامه های تغذیه ای، مشاوره تغذیه یا شرح کاملی از فعالیت های ورزشی مناسب برای تمام گروه سنی است. توجه به نظر مخاطبان، بی شک می تواند فرآیند طراحی سایت را با موفقیت زیادی رو به رو سازد. در تولید محتوا برای وب سایت های ورزشی، توجه به اصلی بازاریابی محتوا را نیز از یاد نبرید.

۴- پیشنهادها و خدمات خود را به طور واضح و شفاف ارائه دهید
به این نکته دقت داشته باشید که صفحات خدمات و آموزش ها به گونه ای طراحی شوند که نظر مخاطب را جلب کنند. اگر مدیر یک سایت ورزشی هستید باید بدانید افرادی که به وب سایت شما مراجعه می کنند به دنبال اطلاعات خاصی هستند. آن ها تمایل دارند از اعتبار و تجربه شما در این زمینه اطمینان حاصل کنند. برای این کار باید حتماً خدماتی را که در باشگاه ورزشی به مردم ارائه می دهید، شفاف سازی کنید. ترجیحاً می توانید یک لیست کامل تهیه کنید. اگر پیشنهاد ویژه ای برای مشتریان باشگاه دارید، آن را به همراه جزئیات کامل در سایت منتشر کنید. مخاطبان شما دوست دارند که با اطلاعات کامل مواجه شوند که هیچ ابهام و تردیدی در آن وجود نداشته باشد.

۵- از تصاویر و عکس های الهام بخش استفاده کنید
اگر فردی هستید که در حوزه طراحی سایت باشگاه ورزشی فعالیت دارید، توجه داشته باشید که انتخاب تصاویر باکیفیت و بسیار عالی، چیزی که الهام بخش مشتریان باشد می تواند محبوبیت سایت شما را افزایش دهد. تصاویر خوب، معرف یک باشگاه خوب است. عکس هایی در سایت منتشر کنید که مخاطبان را به سایت جذب کنند. بهترین و زیباترین تصاویر را برای صفحه اول سایت باشگاه انتخاب کنید. بسیاری از طراحان سایت باشگاه ورزشی ترجیح می دهند از تصاویر قهرمانان بدنسازی جهان در سایت ها استفاده کنند. حتماً یک صفحه را به تصاویر واقعی از باشگاه، دستگاه ها و تجهیزات و کادر متخصص ورزشی اختصاص دهید. با این کار، اعتماد مشتریان را جلب می کنید.

۶- بخش نظرسنجی را در وبسایت طراحی کنید
آمار طراحی سایت نشان داده است که آن دسته از وب سایت هایی که دارای فرم نظرسنجی مخاطبان هستند، رشد بیشتری دارند، چرا که تغییرات لازم را می توانند بر حسب نظرات کاربران در سایت ایجاد کنند. این کار به معنای ارزش احترام برای مخاطبان است. فرم تماس با ما یا نظرسنجی از کیفیت خدمات باشگاه ورزشی یا محتواهای تولید شده در سایت، بهترین گزینه برای این بخش از طراحی سایت باشگاه ورزشی است.

۷- امکان ثبت ایمیل برای دریافت خبرنامه را در سایت طراحی کنید
یکی از اصول طراحی سایت باشگاه ورزشی، طراحی فرم ثبت نام کاربران برای دریافت خبرنامه است. با استفاده از خبرنامه ها می توانید خبرهای جدید، خدمات مختلف، تخفیف ها، دوره های ورزشی، مطالب مفید یا جدیدترین پیشنهادهای خود را از طریق ایمیل به مخاطبان انتقال دهید. این موارد در موفقیت وب سایت های باشگاه ورزشی بسیار اهمیت دارند. سعی کنید بهترین مطالب را به اشتراک بگذارید.

۸- وبلاگ را فراموش نکنید
اصلی ترین و مهم ترین قسمت طراحی سایت باشگاه ورزشی، طراحی وبلاگ سایت است. بلاگ یا وبلاگ در سایت مانند یک مجله خبری – آموزشی عمل می کند. می توانید در بلاگ سایت، مطالبی نظیر تمرینات تناسب اندام، روش های اصولی تغذیه سالم، بررسی ارزش غذایی مواد غذایی مختلف، پاسخگویی به سوالات کاربران، معرفی رشته های ورزشی و بدنسازی و بسیاری موارد دیگر را منتشر کنید. این کار، دقیقاً به معنای تخصصی کار کردن است. اگر هر روز و به طور مداوم تلاش کنید قطعاً موفق خواهید

۹- تماس ها را به عمل تبدیل کنید
“تماس ها را به عمل تبدیل کنید” در طراحی سایت باشگاه ورزشی به معنای آن است که در صفحات وب سایت، امکاناتی را به وجود آورید که کاربران بتوانند با مطالعه یا استفاده از یک بخش، صفحه یا مطلب، در کوتاه ترین زمان به سایر قسمت های سایت نیز دسترسی داشته باشند. این کار به مخاطبان کمک می کند تا هر آنچه در سایت باشگاه به دنبال آن هستند را به راحتی پیدا کنند.

چرا به طراحی سایت باشگاه ورزشی نیاز داریم؟
داشتن یک وب سایت که با نمای منحصر به فرد، ویژه و با گرافیک عالی طراحی شده است، اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. وب سایت باشگاه ورزشی به شما کمک می کند تا اعضای باشگاه خود را تا حد ممکن افزایش دهید و بتوانید آن ها را از لحاظ خدمات ورزشی و سلامتی، پشتیبانی کنید. نکات مهم طراحی سایت باشگاه ورزشی و رعایت اصول و قوانین این حوزه را به کانون آگهی و تبلیغاتی هنرپرداز بسپارید و شاهد رشد و توسعه باشگاه ورزشی خود باشید.

یک وب سایت باشگاه ورزشی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟
طراحی سایت باشگاه ورزشی به تمام حوزه های ورزشی، بدنسازی و رشته های ورزشی تعلق دارد و گروه های سنی مختلف در دو رده مردان و زنان را شامل می شود. یک وب سایت حرفه ای باشگاه ورزشی شامل قسمت های زیر است:

صفحه اصلی (این صفحه شامل تصاویر اصلی از باشگاه، منوی اصلی، اطلاعات تماس، لوگو، هدر و فوتر سایت می باشد)
بلاگ باشگاه (این قسمت شامل مجله خبری و آموزشی است که محتواهای مفید را در بر می گیرد)
برنامه های ورزشی باشگاه (در این قسمت، برنامه هایی که در باشگاه ارائه می شوند طبق جدول زمان بندی مشخص شده درج می شوند)
آموزش ها و تمرینات ورزشی (آموزش های اصولی و حرفه ای ورزشی و بدنسازی در این قسمت منتشر می شوند)
خدمات (انواع خدمات ورزشی، تغذیه، مشاوره سلامتی و … در این بخش درج می شوند)
امکانات و تجهیزات باشگاه (در این قسمت می توانید تصاویر از تجهیزات باشگاه را با کیفیت بالا منتشر کنید)
نحوه ثبت نام و تعرفه ها
درباره باشگاه (شامل سوابق کاری، شرکت در مسابقات، افتخارات و … می باشد)
اطلاعات تماس (این قسمت شامل شماره تلفن، آدرس، ساعات کاری باشگاه، نقشه، ایمیل، فکس و … می باشد)
فرم نظر سنجی
رویدادها (در این قسمت می توانید اخبار و رویدادهای ورزشی را قرار دهید)
افتخارات و گواهینامه ها


چاپ   ایمیل

خرید یا تمدید دامنه و هاست، ارسال درخواست پشتیبانی و یا مشاهده پاسخ سوالات به شکل شبانه‌روز از طریق "پرتال کاربران" میسر است.
تماس تلفنی یا حضوری شنبه تا چهارشنبه، 10 صبح تا 17 عصر میسر است. برای فوریت‌ها از شماره همراه در هر زمان تمایل دارید استفاه کنید.
نشانی ما: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ملک، پلاک 30، واحد 5، طبقه دوم.