طراحی سایت آزمایشگاهی

طراحی سایت آزمایشگاهی

طراحی وب‌سایت آزمایشگاهی

طراحی سایت آزمایشگاهی (آزمایشگاه) یا لابراتوار از پروژه های مهم طراحی سایت محسوب می شود چرا که مربوط به جامعه پزشکی و سلامت بوده و راهی برای ارتباط مستقیم مراجعه کنندگان، پزشکان متخصص و متخصصین علوم آزمایشگاهی است تا ارتباط دو طرفه بسیار خوبی را رقم بزند و با صرفه جویی در وقت و هزینه طرفین، خدمات رسانی بسیار خوبی انجام شود.

امروزه در دنیای دیجیتال هستیم و این مورد حکم می کند که تمامی کسب و کارها حتما به طراحی وب سایت بپردازند که طراحی وب سایت آزمایشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نیست چرا که امکان پیگیری بسیار راحت و سریع، کاهش هزینه های چاپ نتایج آزمایش و مصرف زیاد کاغذ، افزایش دقت و کاهش هزینه های رفت و آمد و مراجعات غیر ضروری و همچنین ارتباط آسان و مؤثر کادر درمان و بیماران را فراهم می سازد.

لذا طراحی سایت آزمایشگاهی یک ضرورت غیر قابل اجتناب است و تقریبا می توان گفت که تمامی آزمایشگاه ها اعم از آزمایشگاه های تشخیص طبی و بالینی، آزمایشگاه های پاتولوژی، آزمایشگاه های ژنتیک، آزمایشگاه های پاتوبیولوژی، تحقیقاتی و پژوهشی و غیره که به شکل حرفه ای فعالیت دارند از وب سایت استفاده می کنند و برای طراحی و راه اندازی سایت آزمایشگاهی هزینه می کنند.

علاوه بر مواردی که به عنوان لزوم ساخت سایت آزمایشگاهی اشاره کردیم مزایایی نیز برای صاحبان این آزمایشگاه ها دارد که می توان به افزایش اعتبار، کاهش هزینه های جانبی که به نوعی افزایش درآمد را رقم می زند و دریافت مشتری های بیشتر اشاره کرد.

به عنوان مثال آزمایشگاه های تحقیقاتی یا طبی که مرکز انجام برخی پژوهش ها هستند چون فقط این دسته از آزمایشگاه ها کادر تخصصی و تجهیزات لازم را در اختیار دارند، می توانند با طراحی سایت آزمایشگاهی، سفارش آزمایش نمونه یا انجام پروژه تحقیقاتی را از هر جای کشور بگیرند که بدون داشتن وب سایت امکان پذیر نیست.


ویژگی های طراحی سایت آزمایشگاهی
موقع ایجاد سایت آزمایشگاهی توسط خودتان یا شرکت های حرفه ای که در این زمینه فعالیت دارند باید به یکسری موارد توجه ویژه داشته باشید چرا که ویژگی های خاص این نوع وب سایت هاست و در سایر پروژه های طراحی سایت مشاهده نمی کنید و لذا حتما باید از شرکت طرف قرارداد خود بخواهید که چنین ویژگی هایی را هنگام طراحی سایت آزمایشگاهی بکار بگیرد:

طراحی ساده با رابط کاربری راحت: اگر طراحی سایت آزمایشگاهی طوری باشد که رابط کاربری آن سخت و مشکل یا خیلی ساده و با قابلیت های کم باشد، هیچ کسی را ترغیب به استفاده از آن نخواهد کرد و ضمن اینکه نباید سعی کنید کل فضای داخل صفحه سایت را پر کنید و شلوغ باشد. مثلا از جمله ویژگی های منو در طراحی سایت
آزمایشگاهی، قرارگیری بخش هایی مثل درباره ما، تماس با ما، خدماتی که ارائه می کنید، دپارتمان های مختلف و شماره تماس مستقیم و داخلی هر یک، جدول زمانی ویزیت ها یا آزمایشات خاص، خرید محصولات دارویی و غیره می باشد.

تصاویر با کیفیت و قالب رسمی ولی صمیمی: بیمار یا مراجعه کنندگانی که وارد وب سایت آزمایشگاه می شوند باید با تصاویر با کیفیت روبرو شوند و بیشتر هم سعی کنید در طراحی وب سایت آزمایشگاهی برای قرار دادن تصاویر، صفحه اول وب سایت را انتخاب کنید و تصاویر هم مربوط به افتخارات مرکز آزمایشگاهی و کادر پزشکی باشد. برخی افراد، عکاسان حرفه ای هم استخدام می کنند.

ویژگی های متمایز کننده: در طراحی سایت آزمایشگاهی باید یک یا چند ویژگی متمایز کننده باشد تا مراجعین را به سمت خود جذب کند و شما را نسبت به رقبا ترجیح دهد. مثلا برخی افراد از یک ویدیو کوتاه ولی اثرگذار استفاده می کنند. برخی از تصاویر و تم های بسیار زیبا و حرفه ای و البته مفهومی استفاده می کنند که امروزه در ساخت سایت آزمایشگاهی بسیار رایج شده است. حتی می توان خدمات ویژه یا دستگاه های یونیک آزمایشگاهی مرکز را نشان داد. در هر حال باید به پروژه طراحی وب سایت آزمایشگاهی به چشم بروشور و کاتالوگ آنلاین نگاه کنید.

موبایل ریسپانسیو بودن: موبایل ریسپانسیو بودن هنگام طراحی هر سایتی از جمله طراحی سایت آزمایشگاهی کاملا ضروری است و این یعنی طوری وب سایت طراحی شده باشد که کاربران موقع بررسی آن از روی گوشی موبایل و تبلت به هیچ مشکلی برخورد نکنند، وب سایت به درستی لود شود، مجبور نباشند برای مشاهده یک منو یا تصویر زوم کنند و غیره.

رنگ زمینه و قالب وب سایت آزمایشگاه: به جز در برخی موارد مثل آزمایشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه غیر بالینی، رنگ آبی تقریبا نماد تمامی وب سایت های آزمایشگاهی است چرا که این حرفه با جان انسان ها به صورت مستقیم در ارتباط است و مراجعینی که قصد داشته باشند وب سایت چنین آزمایشگاه ها یا کلینیک هایی را بپسندند باید نسبت به آن اعتماد هم پیدا کنند که رنگ آبی از لحاظ روانشناسی، انتقال دهنده پیام صلح و خونسردی، اعتماد و ثبات و تمیزی است و لذا بهترین گزینه برای وب سایت های حوزه درمان و پزشکی است و ویژگی خاص طراحی سایت آزمایشگاهی محسوب می شود.

رضایت مراجعین: یکی دیگر از ویژگی هایی که رعایت آن موقع ایجاد سایت آزمایشگاهی به اعتمادسازی کمک زیادی می کند، وجود بخشی به نام رضایت مراجعین است که از نحوه و گستره خدمات رسانی، دقت در انجام آزمایشات و غیره رضایت خود را بیان کنند تا مردم با تکیه بر مستندات و واقعیات، به جای ادعا و موارد اثبات نشده، وب سایت و آزمایشگاه شما را قبول کنند.

امنیت بالا: انجام برخی آزمایشات بسیار خاص است و فقط در برخی مراکز و با داشتن رزرو قبلی انجام پذیر است. اگر آزمایشگاه شما نیز چنین مرکزی محسوب می شود باید بخشی را برای رزرو نوبت آنلاین و پرداخت هزینه آزمایش بگذارید تا مطمئن باشید مراجعه کننده در زمان مقرر شده حضور پیدا خواهد کرد. اما تنها زمانی مشتریان حاضر خواهند شد از طریق درگاه پرداخت اینترنتی، اطلاعات کارت خود را وارد کنند که امنیت آن تضمین شده باشد که علامت پروتکل HTTPS با دریافت گواهینامه SSL نشانه آن می باشد.


مزیت های طراحی سایت آزمایشگاهی
طراحی سایت آزمایشگاهی لازمه ادامه فعالیت و موفق آنهاست که در ابتدای مطلب به چند مورد اشاره کردیم تا با لزوم سرمایه گذاری در این زمینه آشنا شوید مخصوصا که معمولا از شیوه های تبلیغاتی سنتی مثل تلویزیون و غیره نیز برای تبلیغ این کسب و کارها استفاده نمی شود و بیشتر تکیه بر روی بازاریابی دهان به دهان و وب سایت هاست با این تفاوت که با راه اندازی سایت آزمایشگاهی گستره مشتریان و مراجعین شما از هر جایی می توانند باشند. در ادامه به چند مورد از مزایای بسیار مهم طراحی سایت لابراتوار اشاره می کنیم:

 • کاهش زمان صرف شده برای مراجعات حضوری و راه اندازی مراجعه کنندگان
 • اعلام خدمات و مزایای ویژه آزمایشگاه از طریق وب سایت بدون صرف کمترین هزینه
 • دسترسی بسیار راحت به آزمایشگاه و شناخته شدن در سطح اینترنت برای کاربران
 • تبلیغ رزومه و سطح علمی کارکنان آزمایشگاه به شکلی ساده و مؤثر
 • امکان ارائه خدمات به شکل حضوری از طریق رزرو نوبت آنلاین
 • امکان پرداخت و مشاهده جواب آزمایش به شکل آنلاین و دریافت آن به شکل نسخه قابل چاپ برای مراجعه به پزشک
 • افزایش چشمگیر درآمد و مراجعین از طریق عضویت وب سایت در سایت های آنلاین جامعه ساختمان پزشکان
 • افزایش قابل توجه اعتبار با طراحی سایت آزمایشگاهی
 • انجام تبلیغات و شناخته شدن در سطح اینترنت و قرارگیری در رتبه های برتر گوگل و شناخته شدن در سطح کشور جهت انجام آزمایشات حرفه ای با دستگاه های پیشرفته
 • اعلام جذب و استخدام نیروی کار به راحتی از طریق بخش همکاری با ما
 • ارائه مشاوره رایگان و در کمترین زمان ممکن از طریق مسیرهای تماس و بخش سؤالات متداول (FAQ)

  این موارد، مهمترین مزایای طراحی سایت آزمایشگاهی بودند که به اندازه کافی برای راه اندازی سایت آزمایشگاهی ترغیب کننده هستند. تنها نگاهی به میزان اعتبار و شهرت و کسب درآمد این نوع آزمایشگاه ها، موارد فوق را ثابت خواهد کرد.


  امکانات طراحی سایت آزمایشگاهی
  طراحی سایت آزمایشگاهی برخلاف چیزی که شاید اکثریت افراد تصور می کنند فقط به راه اندازی یک وب سایت و چند منو و دو یا چند تصویر با کیفیت نیست بلکه اصل کار، امکاناتی است که در این قسمت توضیح خواهیم داد و نکاتی است که در عنوان بعدی مفصل به آن خواهیم پرداخت که در صورت عدم بکارگیری این موارد با قطعیت می توانیم بگوییم که سرمایه گذاری شما روی راه اندازی سایت آزمایشگاهی با شکست مواجه خواهد شد.
  امکاناتی که کانون آگهی و تبلیغاتی هنرپرداز در زمینه طراحی سایت آزمایشگاهی خدمت شما و مراجعه کنندگان عزیزتان ارائه خواهد داد شامل موارد زیر هستند:

  نوبت دهی و پاسخگویی آنلاین: گاهی اوقات مراجعه کنندگان برای پرسیدن یک سؤال به آزمایشگاه یا کلینیک مراجعه می کنند پس با قراردهی بخش سؤالات متداول (FAQ) و امکان چت آنلاین به سؤالات این دسته از عزیزان پاسخ دهید. نوبت دهی نیز از جمله امکانات بسیار مهمی در طراحی سایت آزمایشگاهی است که اساسا یکی از دلایل اصلی راه اندازی چنین سایت هایی است تا بدون مراجعه حضوری بتوانند نوبت خود را برای گرفتن نمونه در آزمایشگاه یا در منزل برای بیمار با شرایط خاص خود، رزرو نمایند.

  بخش درباره ما:
  در این بخش به معرفی آزمایشگاه یا کلینیک، افتخارات و سابقه فعالیت، میزان رضایت مشتریان، معرفی شعبه اگر دارید و غیره بپردازید تا مراجعه کنندگان دقیقا بدانند که با چه مرکز پیشرفته و حرفه ای سروکار دارند.

  بخش خدمات ما:
  برخی از خدمات در بین تمامی آزمایشگاه های تشخیص طبی مشترک است و برخی نیز مثل آزمایشگاه های تحقیقاتی یا پاتولوژی، خدمات خاصی ارائه می کنند که باید در این قسمت به طور کامل توضیح داده شود.

  پرداخت آنلاین:
  برای رزرو نوبت و استفاده از خدمات باید هزینه پرداخت شود پس وقتی نوبت دهی آنلاین را جزو امکانات طراحی سایت آزمایشگاهی قرار می دهید، درگاه امن پرداخت آنلاین نیز باید در نظر گرفته شود.

  بخش مقالات و اخبار:
  هر وب سایتی معمولا برای جذب مخاطبینی که برای کسب اطلاعات و انجام تحقیق وارد شده اند و همچنین کسب شهرت، بخشی را در طراحی سایت به وبلاگ و پست مطالب آموزشی اختصاص می دهد که در طراحی سایت آزمایشگاهی نیز دقیقا باید به این موضوع پرداخته شود.

  بخش نظرسنجی:
  هر چقدر هم که تبلیغات کنید و بخش خدمات و درباره ما را با جملات و افتخارات و جوایز متعدد پر کنید تا زمانی که مردم از دیگر مراجعه کنندگان تأییدیه شما را نگیرند نمی توانید درآمدزایی خود را قطعی بدانید پس حتما باید بخش نظرسنجی و میزان رضایت بیماران، بخشی از پروژه طراحی وب سایت آزمایشگاهی شما باشد.

  تعریف کردن پنل مدیران و پرسنل:
  حتی می توانید طراحی سایت آزمایشگاهی را برای اعلام درخواست و اخبار به سایر پرسنل و غیره نیز در نظر بگیرید پس برای هر کدام باید پنل خاصی را طراحی کرده باشید.

 • رزومه همکاران:
  در این بخش به معرفی همکاران و کادر درمانی، رزومه، سابقه کار و غیره بپردازید تا میزان حرفه ای بودن مرکز آزمایشگاهی شما مشخص شود.

  سازمان های طرف قرارداد:
  همیشه یکی از سؤالات مراجعه کنندگان به آزمایشگاه ها این است که مرکز مدنظر آنها با کدام سازمان های بیمه ای طرف قرارداد است. در این بخش به طور کامل و با ذکر شرایط استثناء، به توضیح آن بپردازید. این بخش نیز در طراحی سایت آزمایشگاهی بسیار مهم است.

  بخش همکاری با ما:
  در این قسمت می توانید در زمان هایی که نیاز به نیرو دارید، فرم استخدام قرار دهید یا چنانچه برخی افراد قصد دارند دوره کارآموزی بگذرانند از طریق این قسمت به راحتی اقدام کنند.

  بخش تماس با ما:
  از دیگر امکانات بسیار ضروری طراحی سایت آزمایشگاهی، بخش تماس با ماست که در آن باید آدرس شماره تلفن ثابت، فکس، ایمیل، آدرس حضوری به همراه نقشه گوگل و شماره تماس پشتیبانی در شبکه های اجتماعی به همراه لینک آنها را درج کنید.

چاپ   ایمیل

خرید یا تمدید دامنه و هاست، ارسال درخواست پشتیبانی و یا مشاهده پاسخ سوالات به شکل شبانه‌روز از طریق "پرتال کاربران" میسر است.
تماس تلفنی یا حضوری شنبه تا چهارشنبه، 10 صبح تا 17 عصر میسر است. برای فوریت‌ها از شماره همراه در هر زمان تمایل دارید استفاه کنید.
نشانی ما: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ملک، پلاک 30، واحد 5، طبقه دوم.